• READYCON Slovensko 2022

Naši žiaci sa dnes 27.10.2022 zúčastnili konferencie, ktorá priniesla pre nich poznatky o meniacom sa trhu práce. Cieľom vysielania READYCON bolo poskytnúť stredoškolákom prehľad v aktuálnych trendocha možných scenároch budúcnosti, aby vedeli robiť lepšie rozhodnutia a vedeli tiež v budúcnosti podnikať kroky, ktoré im pomôžu s uplatňovaním sa v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.

• MÁME NA ŠKOLE MAJSTRA SVETA !

Náš žiak  Dávid Horváth si zasúťažil v Nemecku na majstrovstvách sveta federácie WUAP.

Súťažil v mŕtvom ťahu v kategórii dorastencov do 75 kg. Ukázal, že je talentovaný športovec a s výkonom 200 kilogramov vytvoril nový európsky rekord, získal zlatú medailu a stal sa majstrom sveta.

Dávidovi gratulujeme a držíme mu palce pri ďalších úspechoch!

• VZÁCNA NÁVŠTEVA

7. októbra 2022 sme mali na škole vzácnu návštevu - kolegyne z Talians - pani Francescu Rigazzi a Ilariu Foressti, ktoré učia na  Strednej škole ITT Marco Polo vo Firenze. Sprevádzal ich pán riaditeľ Centra odborného vzdelávania a prípravy zo Salgótarjánu Zoltán Baranyi a tlmočníčka Andrea Győri . Strávili sme s nimi deň, ktorý bol o výmene skúseností o školstve, o školách a o celom vyučovacom procese. Viacero oblastí v školstve je u nás a v Taliansku veľmi podobných. Kolegyniam sa naše priestory školy a aj ľudia v nej veľmi páčili a vyjadrovali sa slovami - very nice school. Nadviazali sme priateľstvá a kontakty z Talianska a veríme, že aj my raz zavítame na Strednú školu ITT Marco Polo vo Firenze. Ďakujeme za návštevu.

• ERASMUS +

Tento rok sa zúčastnia 7 žiaci z II.A s našim kolegom pedagógom v rámci projektu ERASMUS + trojtýždňového pobytu v PRAHE. Chlapcom ( aj kolegovi) držíme palce pri vykonávaní praxe v "trochu" inom prostredí ako boli zvyknutí počas odborného výcviku na škole. Dávajte na seba pozor !!!