• READYCON Slovensko 2022

Naši žiaci sa dnes 27.10.2022 zúčastnili konferencie, ktorá priniesla pre nich poznatky o meniacom sa trhu práce. Cieľom vysielania READYCON bolo poskytnúť stredoškolákom prehľad v aktuálnych trendocha možných scenároch budúcnosti, aby vedeli robiť lepšie rozhodnutia a vedeli tiež v budúcnosti podnikať kroky, ktoré im pomôžu s uplatňovaním sa v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.

• MÁME NA ŠKOLE MAJSTRA SVETA !

Náš žiak  Dávid Horváth si zasúťažil v Nemecku na majstrovstvách sveta federácie WUAP.

Súťažil v mŕtvom ťahu v kategórii dorastencov do 75 kg. Ukázal, že je talentovaný športovec a s výkonom 200 kilogramov vytvoril nový európsky rekord, získal zlatú medailu a stal sa majstrom sveta.

Dávidovi gratulujeme a držíme mu palce pri ďalších úspechoch!

• VZÁCNA NÁVŠTEVA

7. októbra 2022 sme mali na škole vzácnu návštevu - kolegyne z Talians - pani Francescu Rigazzi a Ilariu Foressti, ktoré učia na  Strednej škole ITT Marco Polo vo Firenze. Sprevádzal ich pán riaditeľ Centra odborného vzdelávania a prípravy zo Salgótarjánu Zoltán Baranyi a tlmočníčka Andrea Győri . Strávili sme s nimi deň, ktorý bol o výmene skúseností o školstve, o školách a o celom vyučovacom procese. Viacero oblastí v školstve je u nás a v Taliansku veľmi podobných. Kolegyniam sa naše priestory školy a aj ľudia v nej veľmi páčili a vyjadrovali sa slovami - very nice school. Nadviazali sme priateľstvá a kontakty z Talianska a veríme, že aj my raz zavítame na Strednú školu ITT Marco Polo vo Firenze. Ďakujeme za návštevu.

• ERASMUS +

Tento rok sa zúčastnia 7 žiaci z II.A s našim kolegom pedagógom v rámci projektu ERASMUS + trojtýždňového pobytu v PRAHE. Chlapcom ( aj kolegovi) držíme palce pri vykonávaní praxe v "trochu" inom prostredí ako boli zvyknutí počas odborného výcviku na škole. Dávajte na seba pozor !!!

• 29sep
      • 31aug
      • 05aug
          • PONUKA ZAMESTNANIA

Učiteľ odborných predmetov v odbore poľnohospodárstvo - služby

Stredná odborná škola - Szakközépiskola, J. Kalinčiaka 1584/8, Fiľakovo

Miesto práce
            Fiľakovo

Termín nástupu

Druh pracovného pomeru
            plný úväzok

Mzdové podmienky (brutto)
            V zmysle zákona č. 138/2019 Z. z. o  pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,  zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú  katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní v znení neskorších predpisov, prílohy č. 4 k nariadeniu vlády č. 388/2018 Z. z.:  v závislosti od splnenia požadovaných podmienok pre zaradenie do platovej tarify, podľa počtu odpracovaných rokov, osobné ohodnotenie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečuje vyučovanie odborných predmetov podľa školského vzdelávacieho programu školy.

Informácie o výberovom konaní

• DPŠ vítané, ale je možné absolvovať aj počas pracovného pomeru,

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.8.2022

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

poľnohospodárstvo

Počet rokov praxe

nie je podmienkou

Osobnostné predpoklady a zručnosti

• bezúhonnosť,
            • zdravotná spôsobilosť na výkon pedagogickej činnosti,
            • ovládanie štátneho jazyka,
            • ovládanie balíka MS Office a internetu na pokročilej úrovni,

• organizovanie a plánovanie práce, kultivovaný písomný a slovný prejav, tímová práca, tvorivosť.

• 13júl
          • ŠPORT A PRÁZDNINY

Naši žiaci z I.B - František Botoš a Nikolas Botoš, vlastne teraz už druháci, nezaháľajú ani cez prázdniny - hrajú futbal za FTC Fiľakovo, zatiaľ ako náhradníci. Svojou vytrvalosťou a talentom reprezentujú našu školu a držíme im palce, aby uspeli a stali sa z nich slávni futbalisti. DO TOHO CHLAPCI !!!

• 07júl
      • 21jún
          • PORADA VÝCHOVNÝCH PORADCOV ZŠ

21. júna 2022 sa na našej škole uskutočnila Porada výchovných poradcov zo základných škôl z lučeneckého a  poltárskeho okresu. Ďakujeme im, že si pre miesto svojho stretnutia vybrali našu školu. Dúfame, že dnešný deň im priniesol veľa podnetných informácií, ktoré odovzdajú širokej verejnosti.

• 16jún
          • DEŇ DETÍ FIRMY EKOLTECH FIĽAKOVO

Čo ?                DEŇ DETÍ

Kedy ?               18.6.2022

O koľkej ?     od 9,00

Kde ?               areál Strednej odbornej školy vo Fiľakove

Pre koho ?       zamestnanci firmy  Ekoltech a ich deti

V rámci tohoto dňa budú otvorené aj naše dielne školy podľa záujmu zúčastnených.

• 14jún
          • Bezpečnosť na sociálnych sieťach

Dnes 14.6.2022 - utorok sa žiaci z niekoľkých tried zúčastnili preventívnej aktivity, ktorá bola zameraná na bezpečné a zodpovedné správanie študentov na internete a na riziká spojené s používaním sociálnych sietí. V diskusiách sme si vymieňali informácie o kyberšikane, závislostí na sociálnych sietiach ,kde a ako nájsť pomoc. V skupinových aktivitách sme sa oboznámili s pojmami a s ich významom, ktoré sa používajú v tejto oblasti.V závere sme poukázali na užitočné rady a odporúčania ako sa chrániť pred kyberšikanou. Veríme, že si študenti z tejto aktivity odniesli užitočné informácie. Ďakujeme pani Andrei Lakatošovej.

• 13jún
      • 24máj
          • 2. KOLO PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK

Oznamujeme Vám, že 2. kolo prijímacích skúšok sa na našej škole uskutoční 21.6.2022 o 8,00.

Voľné miesta:

3 - ročný učebný odbor Stolár     končí výučným listom                         4 miesta

4 - ročný  študijný odbor Mechanik nastavovač                                      8 miest

4 - ročný študijný odbor Operátor drevárskej a nábytkárskej výroby    10 miest

( 4- ročné študijné odbory sú zaradené v systéme duálneho vzdelávania a končia maturitným vysvedčením spolu s výučným listom )

• 18máj